• 021-88845454

لوله و اتصالات آبیاری و آبرسانی

لوله و اتصالات آبیاری و آبرسانی

لوازم و تجهیزات آبیاری و آبرسانی

لوازم و تجهیزات آبیاری و آبرسانی شامل لوله های پلی اتیلن که از بهترین مواد اولیه پلی اتیلن پایپ گرید خارجی و پتروشیمی های معتبر داخلی تهیه شده است. که طیف تولیدات از سایز ۲۰ الی ۱۲۰۰ میلیمتر و فشار کاری ۲/۳ الی ۳۲ بار با ضریب اطمینان ۲۵/۱ و ۶/۱ و ۲ را شامل می شود.

 

اتصالات پیچی و جوشی تیاب:

  • نصب آسان
  • تنوع در سایز و کاربرد
  • مناسب برای تمام شرایط آب و هوایی
  • عدم نیاز به تجهیزات جوشی و فشار کاری ۱۰ بار (برای اتصالات پیچی)
  • کیفیت بالا براساس استاندارد ملی ۳-۱۴۴۲۷ به همراه ۱۰ سال ضمانت

 

اتصالات پیچی و جوشی

اتصالات پلی اتیلن

آبیاری قطره ای:

آبیاری قطره ای عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح یا زیر خاک به صورت قطرات مجزا ، پیوسته ، جریان باریک یا اسپری ریز از طریق قطره چکا نها یی که در طول خط انتقال آب قرار دارند . آبیاری قطره ای دارای روشها و مفا هیم متعددی مانند آبیاری دریپ ، آبیاری زیر بستری ، آبیاری فواره ای و آبیاری اسپری است .
انواع سیستم های قطره ای
آبیاری دریپ :
پخش آهسته آب برسطح خاک به صورت قطرات مجزا یا پیوسته ، یا جریانهای باریک از حفره های ریز آبیاری دریپ نام دارد . در بیشتر موارد آبیاری دریپ و آبیاری تریکل ( قطره ای ) مترادف یکدیگر به کار می روند

آبیاری زیر بستری :

پخش آهسته آب در زیر سطح خاک از قطره چکانهایی با دبی در حدود آبیاری دریپ ، آبیاری زیر بستر نام دارد . این روش با آبیاری زیر زمینی متداول که در آن ناحیه ریشه گیاه با کنترل سطح ایستابی آ بیاری می شود متفاوت است و نباید اشتباه گرفته شود

آبیاری فواره ای ( بابلر ) :

پخش آب بر سطح خاک به صورت جریان با ریک یا فواره از سوراخی با دبی بیشتر از آبدهی آبیاری دریپ یا زیر بستری آما معمولاً کمتر از ۱ گالن بر دقیقه ، آبیاری فواره ای نا میده می شود . دبی قطره چکان در این آبیاری از سرعت نفوذ نهایی خاک بیشتر است و ایجاد یک حوضچه برای نگهداری یا کنترل پخش آب ضروری می باشد .

آبیاری اسپری :

پخش آب بوسیله یک اسپری یا مه پاش کوچک بر سطح خاک به آبیاری اسپری معروف است . در این روش هوا در پخش آب نقش اساسی را بعهده دارد در حالیکه در روشهای دریپ ، فواره ای و زیر بستری ، خاک عامل اصلی محسوب می گردد .

 

لوله های قطره چکان دار:

باتوجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه در خطوط فرعی آبیاری قطره ای جهت سهولت در نصب قطره چکان و اجرای سیستم های آبیاری قطره ای، لوله های قطره چکان دار (داخل خط) به بازار آمدند. این لوله ها می توانند هم به صورت زیر سطحی و هم به صورت سطحی در تاکستان ها و باغات و درختان شهری و گلخانه ها و مراکز پرورش گل و گیاه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

لوله قطره چکاندار

 

دلایل استفاده از قطره چکان ها در سیستم آبیاری :

سرمایه گذاری ارزشمند بر روی محصولات با استفاده از سیستم های جدید آبیاری

یک سیستم آبیاری دوست دار محیط زیست با آخرین فناوری روز

سیستم آبیاری دقیق با استفاده از آخرین استانداردهای آبیاری

مناسب برای سبزیجات باغی با استفاده از کمترین فشار آب

برآورد میزان مصرف آب برای حداکثر رشد محصولات. سیستم آبیاری قطره ای به طور قابل توجهی باعث کاهش میزان آب به دلیل تبخیر، رواناب، پاشش، فرسایش و باد می شود.

۶۰ صرفه جویی در مصرف آب

نصب آسان

کنترل دقیق آب

عملکرد و انسجام بهتر

کاهش بیماری های گیاهی

شامل فیلتراسیون سیستم آبیاری

 

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، کوی مدائن، پلاک 18، واحد یک
  • 021-88845454

  • info[at]tiab.ir